جستجو در سایت:
جستجو در سایت

سزارین

۱۳۹۵/۰۵/۱۲

جراحی سزارین در هفته ۳۹ بارداری باید صورت بگیرد مگر در مواقعی که جنین و یا مادر در خطر هستند با تشخیص پزشک ممکن است زود تر اتفاق بی افتد. جراحی در حدود ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت به طول می انجامد.

قبل از عمل جراحی شما میتوانید بیهوشی موضعی و یا عمومی داشته باشید.    برای انجام عمل سزارین جراح یک برش افقی در ناحیه پائین شکم ایجاد میکند و کودک در ۱۵ دقیقه اول جراحی از شکم مادر خارج میشود و زمان باقی مانده جهت بستن لایه های شکاف جراحی صرف میشود. این شکاف افقی بر روی پوست خواهد بود عضلات شکمی بریده نخواهند شد بلکه کنار زده میشوند و سپس بر روی رحم برش ایجاد میشود و جنین از رحم خارج میشود. تمامی لایه های بریده شده  با بخیه های قابل جذب دوخته خواهند شد. بعد از عمل جراحی حدود ۱ ساعت در واحد ریکاوری تحت نظر  خواهید بود و سپس به بخش منتقل میشوید. معمولا بعد از ۲۴ ساعت باید از بیمارستان ترخیص شوید.

بیش از ۹۰ درصد اعمال جراحی سزارین بدون هیچ  گونه مشکلی انجام میشود ولی ۱۰ درصد از این عملها پیچیده و مشکل خواهند بود گاهی به علت مشکلاتی که جنین دارد و یا مشکلات مربوط به رحم و یا جفت. بسیاری از این مشکلات را جراح یا در هنگام عمل جراحی با آن مواجه میشود و یا بعد از عمل جراحی با آن روبه رو میشود. بر همین اساس انتخاب یک پزشک حاذق که آموزشهای صحیح دیده باشد و تجربه و توانایی کافی برای کمک به مادر و جنین را در این شرایط خاص را داشته باشد و قادر باشد از این مشکلات احتمالی جلوگیری کند بسیار پر اهمیت است.

Posted in دسته‌بندی نشده by drnasr