جستجو در سایت:
جستجو در سایت

سزارین

جراحی سزارین در هفته ۳۹ بارداری باید صورت گیرد، مگر در مواقعی که جنین و یا مادر در خطر هستند که با تشخیص پزشک ممکن است زودتر اتفاق بی‌افتد. جراحی در حدود ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت به طول می‌انجامد.

 

قبل از عمل جراحی، شما می‌توانید بیهوشی موضعی و یا عمومی داشته باشید. برای انجام عمل سزارین، جراح یک برش افقی در ناحیه پایین شکم ایجاد می‌کند و کودک در ۱۵ دقیقه اول جراحی از شکم مادر خارج می‌شود و زمان باقی‌مانده جهت بستن لایه‌های شکاف جراحی صرف می‌شود. این شکاف افقی بر روی پوست خواهد بود و عضلات شکمی بریده نخواهند شد، بلکه کنار زده می‌شوند و سپس بر روی رحم برش ایجاد می‌گردد و جنین از رحم خارج می‌شود. تمامی لایه‌های بریده شده با بخیه‌های قابل جذب دوخته خواهند شد. بعد از عمل جراحی حدود ۱ ساعت در واحد ریکاوری تحت نظر خواهید بود و سپس به بخش منتقل می‌شوید. معمولاً بعد از ۲۴ ساعت باید از بیمارستان ترخیص شوید.

 

بیش از ۹۰% از اعمال جراحی سزارین، بدون هیچ‌گونه مشکلی انجام می‌شود ولی ۱۰% از این عمل‌ها پیچیده و مشکل خواهند بود که گاهی به علت مشکلاتی که جنین دارد و یا مشکلات مربوط به رحم و یا جفت است. بسیاری از این مشکلات را جراح، یا در هنگام عمل جراحی و یا بعد از آن با آن‌ها مواجه می‌شود. بر همین اساس انتخاب یک پزشک حاذق که آموزش‌های صحیح دیده باشد و تجربه و توانایی کافی برای کمک به مادر و جنین را در این شرایط خاص داشته باشد و قادر باشد از این مشکلات احتمالی جلوگیری کند، بسیار پر اهمیت است.